N&Z — посольство вишивки

Ноябрь 21, 2017
Автор: Break-Fast

 

Вашій увазі – наші чудові спонсори – новий тренд — NZ Embroidery Embassy. Що означає не тільки назва, але й той унікальний формат, в якому здійснюється перетворення вишивки на свіжий естецький та модний напрямок – в інтерв’ю його власників.

Одже, чому саме NZ Embroidery Embassy?

N&Z – це Natasha і Zoia – дві майстрині, які сворюють вручну вишиті прикраси та аксесуари опираюсь на стародавні тенденції моди у поєднанні із сучасними трендами. А ще це мама(Зоя) і доця (Наташа).

Але ж чому саме – посольство?

По-перше, Embroidery означає — вишивка і засновано у Будапешті, а існує «посольство» — Embassy  — у Києві.
По-друге, 60% замовлень і придбань за кордон друзям, рідним, знайомим і на згадку про Україну.
По-третє, ми вишиваємо майже все і асортимент наш буде лише збільшуватися!
В-четверте, посольство звучить!!! «Як корабель назвеш так він і попливе».

 

 

Тоді розкажіть нашим читачам, що саме вас спонукало до такої творчості, але ж це новаторство, осучаснена аутентика…

 Ми маємо прямі родинні коріння з Волині, а на Волині дівчат до вишивки привчають із самого дитинства. Вишивка для волинянок стає дуже важливим тому, що таким чином зберігаються традиції місцевості! Мабуть, саме через ці аспекти нам постійно хочеться вишивати.

 

 

Наташа: — В дитинстві вчили бабуся з мамою вишивати, але моя спроба завершилася катастрофою для мами: я нитками пришила тканину до спідниці, не довго думаючи, відрізала шмат спідниці – знайшла вихід. В школі на трудовому навчанні вишивала, але це було більше, як шкільна програма, просто
урок! А от по-справжньому із задоволенням і серйозно почала вишивати в 2014 році!

 

мама Зоя

 

Зоя: — Вишиваю з самого раннього віку хрестиком. Так навчила мене мама. Мою маму навчила її мама, а я дуже хотіла навчити свою доньку. Вишивали хрестиком і дві мої сестрички. Спочатку просили зашивати одним кольором великі елементи на картинах, згодом почала вишивати невеличкі картини, серветки. Зараз цікавлюся іншими техніками вишивки: блек-ворк, гладь, лічильна гладь, об”ємна вишивка і т.д.

Багато передивляюся відео на ютубі інших майстрів. Але завжди хочеться створити щось своє, оригінальне, не схоже на інші.

 

А саме оцей чудовий формат прикрас, як вам так вдається? Здавалося б, поєднання досить знайомих елементів дає таки казковий результат – речі, що виглядають коштовно?

 

Зоя: -Працюючи в Будапешті, хотілося показати всім, що я — українка.
Вишиванка – дуже святково, жовто-блакитні — не всі розуміють; я вишила браслет
із тризубом, вдягаючи спостерігала за реакцією людей в магазинах, в метро, на
вулиці… Згодом вишила на тканині невеличкі схеми і довго думала, як із них зробити сережки…Так і почалися експерименти над нитками, тканиною, клеєм, фурнітурою, кольоровою гамою та ін.

NZ Embroidery Embassy (https://www.facebook.com/www.nzembroideryembassy/)

 

 

доця Наташа

Наташа: В 2014 я гостювала у матусі, були затяжні дощі, від нудьги спробувала вишивати і мені сподобалося.  Мала квиточки на Zaxidfest, подала заявочку на
поляну майстрів, приїхавши на фест зрозуміла, що моїми виробами цікавляться і
потрібно розвиватися, розширювати асортимент. Почалися виставки, замовлення, нові вироби, аксесуари…

В сучасності елементи вишивки набирають популярності в різних стилях одягу і в різних частинах світу, навіть, висока мода останнім часом активно використовує елементи вишивки.
Вишивка – це магія, яку потрібно відчути, тому що вишиваючи, ми вкладаємо не лише ідею, а й настрій, позитивні емоції, думки, частинку душі. Ось в цьому вся цінність, в енергетиці самої вишивки, люди відчувають, коли міряють, беруть в руки…

 

 

Тобто, ви вже не просто вишивальниці? Ви створюєте авторські дизайнерські прикраси?

Як тільки почали експериментувати і поєднувати вишивку із прикрасами та
аксесуарами, підходили до справи, як дизайнери. Наприклад, ось цей
символ/візерунок, ми бачимо на сережках чи кулоні, інший бачимо на браслетах.
Вишивали за мотивами збірок Ксенії Колотило. Це людина, яка своїм талантом створювати узори вишивки хрестиком, внесла величезний відсоток різноманіття у нашу повсякденність. Це людина, яка живучи за кордоном, була думками в Україні. Це людина, яка нас дуже надихає, адже, у багатьох наших виробах можна знайти саме її авторські схеми!

 

 

Також надихають збірки старовинних вишивок Олени Пчілки (мати Лесі Українки), інтернет-ресурс дуже допомагає – є багато відсканованих книжок, знайомі дають вишивані сорочки, яким 200 і більше років.

Але з часом хотілося створити щось особливе, так почали створювати повноцінні колекції присвячені або цілому регіону України, або конкретному кольору, або порі року, або жінкам. На даний момент нами створено 9 повноцінних колекцій!

 

Їх унікальність у тому, що вироби лише в одному екземплярі, ми вдихаємо в них життя: придумуємо назви, пишемо історію.

Не забуваємо і про чоловіків))) Нещодавно презентували подарунковий вишуканий чоловічой комплект: метелик, запонки, хустинка для піджака і зажим для краватки. Замовляють доповнити комплект ініціалами на хустинці, щоб подарунок був не лише особливим, а й унікальним.

 

 

Також вишиваємо декоративні вироби для дому: ініціали у рамках для дитячих кімнат, новорічні іграшки, магніти…
У планах дитяча колекція!

 

 

Які ваші відчуття в економічному плані, але ж ви постійно продуцюєте щось нове. Значить – є попит. Або, може ви знаєте свої секрети як долати бізнесові труднощі?

Наташа: — Я повноцінно працюю  в NZ Embroidery Embassy: рекламую, продаю, придумую дуже багато ідей
Зоя:- А я втілюю ці всі ідеї в життя)))
Продаємо на виставках, маркетах, ярмарках і фестивалях, також маємо сторінки у соцмережах, арендуємо поличку в артмагазині Podval на Хрещатику 46а в самому центрі столиці, де дуже багато туристів, які обожнюють наші вироби, запрошують на дні української культури в Будапешті, на українські ярмарки в Братиславу.

 

Минулого року Дім українських традицій в Будапешті організував нашу персональну виставку «А мама вишивала…». Ми були дуже здивовані тим, що на виставці було багато угорців, які дуже цікавилися нашими прикрасами.

 

 

Коли лише починали брати участь у виставках, нам дуже подобалося, нові знайомства, нові клієнти, цікаві майстри, святкова атмосфера. Зараз часто зустрічаємося із проблемою, що ми для більшості маркетів «не формат» і нам відмовляють у участі.

Спочатку засмучувалися, але зараз популярність он-лайн покупок набирає обертів і ми активно намагаємося працювати у цьому напрямку!

 

Ми надихаємо людей вишивати – це дуже класно, особливо, якщо річ зроблена своїми руками комусь на подарунок. Наприклад, одна замовниця закохалася у наші вишиті краватки-метелики і дуже хотіла подарувати коханому, але хотіла вишити сама. Вона вишила, а фінальну частину завершення виробу зробили ми! А дехто надихається нашими виробами створює власний бренд і копіює наші вироби.

 

 

Що скажете про саме вашого клієнта? Хто це, які його життєві смаки?

Так як наш асортимент переважно жіночий, то і жінок у клієнтській базі більше) Купують поціновувачі українського, любителі креативу і оргинальності, колекціонери, на подарунки за кордон, замовляють і для іноземних бізнес партнерів, діткам купують, щоб привити любов до прекрасного!

 

Намагаємося слідкувати за останніми тенденціями моди у кольоровій гамі. У нашому асортименті можна знайти виріб на будь-який смак) Якщо такого не знайдуть тоді замовляють: визначаємося із кольорами, формами основ, розмірами, символами/візерунками і замовник отримує те що хотів. Коли починаємо розповідати про значення символу, чи то кольору, або звідки прийшла схема, то бачимо, що людям подобається і вони купують не просто річ, а прикрасу  із глибоким змістом.

 

Комментарии 2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.