Десять років любові — фольклорний гурт «Рожаниця»

Февраль 22, 2019
Автор: BreakFast

 

23 лютого, в суботу, о 18:00 Музей Івана Гончара запрошує на концерт, присвячений 10-літтю фольклорного гурту «Рожаниця».

«Рожаниця» — фольклорний гурт, створений любителями-ентузіастами, що за десять років зміг вийти на професійний рівень завдяки таланту виконавців, системній роботі заради збереження та поширення українських пісень, танців, обрядів та, передусім, любові до української пісні. Їхні дійства базуються на матеріалах фольклорно-етнографічних експедицій. У виконанні кожної пісні зберігається регіональна особливість: манера співу, вимова, мелодика.

 

 

«Рожаниця» – богиня родини, людської долі, родючості, домашнього вогнища, берегиня живої води, наділена мудрістю пророчиця, покровителька кохання, багатства, щастя, краси та шлюбу. Вона опікується жіночою долею та дітонародженням. Згідно з древньою вірою, Богиня вдень і вночі оберігає кожну матір і її немовля від злих сил, а також має таємничий зв’язок із зірками.
Основою діяльністю ансамблю є виконання автентичних пісень, відтворення традиційної календарної та родинно-побутової обрядовості, проведення майстер-класів з народних танців та ремесел (писанкарства та виготовлення ляльок-мотанок).

 

 

«Рожаниця» активно популяризує українську пісню серед сучасного покоління. Так зародилася співпраця з «Katya Chilly Group», «Zulu», «Стрілець» в Україні, з гуртами “Millenia” і“Tyt I Tam” в Канаді, з Міklos Both в Угорщині. Музична обробка допомагає переосмислити традиційну пісню, “роздивитися” через інший музичний контекст.
Гурт є лауреатом Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів: «Трипільське коло», «Країна мрій», «Поліське коло», «Жнива», «Русальні ночі», «Балтика-2012» (Латвія), «Ucraina terra cossacorum» (Україна-Польща), «Ukrainian Pysanka Festival», «Canada’s National Ukrainian Festival», «Capital Ukrainian Festival» (Канада), «Baltica -2016» (Естонія), «Ukrainian Village Voices» (США), Ördögkatlan Fesztivál (Угорщина) та інших.

 

 

Репертуар колективу є результатом фольклорно-етнографічних експедицій керівника гурту та його учасниць, які залюбки збирають фольклор різними куточками рідної Батьківщини. Пісні, танці й обряди записані від безпосередніх носіїв народної традиції. Це переважно український фольклор Слобожанщини, Полісся, Поділля та Центральної України, а також деякі болгарські, молдавські, польські та російські народні пісні, записані від національних етнічних меншин, які проживають на території України.
У липні 2012 року вийшов дебютний альбом гурту «Рожаниця» — під назвою «Ворота, розходітеся». Для своєї першої роботи учасниці колективу обрали структуру – річного календарного циклу.., циклу життя. Все починається з Різдва, колядками й щедрівками, а далі через веснянки, купальські та петрівчані пісні приходить до осені, до весільного обряду. Звичайно, все це прикрашено всілякими побутовими, ліричними, жартівливими та застільними піснями – в цілому дуже яскраве та різноманітне пісенне мереживо.

 

 

Не зупиняючись на досягнутому «Рожаниця» продовжує й далі плідно працювати та весь час вдосконалює свої творчі навички й здібності. На весні 2014 року народився другий аудіо альбом гурту під назвою «Смородина – то не ягода». Основою якого стали родинно-побутові та родинно-обрядові пісні.
У січні 2016 року ансамбль презентував свій третій диск — «Загадайте колядувать». До якого увійшли яскраві зразки колядок та щедрівок, що традиційно виконуються на зимові свята від Різдва до Водохреща, а також кілька жартівливих пісень, які були зібрані керівником та учасниками гурту в польових дослідженнях різними регіонами України, від безпосередніх носіїв місцевих традицій.

 

 

З гуртом «Рожаниця» у Вас є можливість взяти участь у обрядах нашої країни. Відтворюючи традиційну обрядовість, гурт допоможе поринути в атмосферу українських свят: Різдво, Маланка, Масляна, Купало… чи звичайні побутові свята: весілля або вечорниці. Ви можете побачити свята такими, як їх святкували нащі пращури, відчути всю радість та глибинну мудрість народних пісень.
Гарні пісні, обрядові дійства та запальні традиційні танці у виконанні «Рожаниці» — створять для Вас незабутнє свято!
Разом із дівчатами Ви поринете у світ далеких архаїчних прадавніх часів, дізнаєтеся багато цікавого з історії побуту та дозвілля українського народу.

Наші контакти: керівник гурту Інна Ковтун (Шаркова)
тел:(095) 702-56-18.

Участники группы
Inna Kovtun (Sharkova), Kateryna Soroka, Radchenko Nataliia, Dasha Moskovchuk, Hanna Sopilka, Tania Tarhonia, Паша Ласкавчук, Євген Жарінов.

e-mail: Rozhanytsya@i.ua

 

Вартість: повний квиток – 100 грн.
Квитки можна придбати у касі музею безпосередньо перед концертом. В залі діє вільна розсадка.

Адреса: вул. Лаврська, 19

На свій день народження «Рожаниця» готує багато подарунків для гостей.
Зіркові гості, світові хіти, веселощі, танці та любов – це тільки незначна частинка того, що очікує відвідувачів!

 

 

 

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.