Чи варто ігнорувати негатив? Цінні поради.

Август 23, 2018
Автор: Наталя Петрів

 

Як часто ви чуєте про позитив? Про те, що посмішка в будь-якій ситуації допоможе переключитися на позитивний настрій. Варто тільки її натягнути на себе – і будь-яка агресія та злість пройдуть моментально. І не важливо, що при цьому відбувається всередині!!!?

Але чи можливо так реагувати постійно? І які наслідки для психологічного здоров’я несе за собою така штучна позитивна поведінка?

Ось декілька цінних порад про те, що дійсно потрібно, щоб наповнити життя позитивним і повернути давно забутий смак радості.

Позитив проти негативу

Ще одна поширена порада говорить, що потрібно намагатися відчувати виключно позитивні емоції. Негативні ж переживання слід подавлювати або просто ігнорувати. Тобто, посміхайтесь через силу,  і весь негатив як рукою зніме!!!? Чи діє це на практиці?

Психіка людини влаштована трохи по іншому. Таке насильство над собою в кращому випадку нічого не змінить, а в гіршому приведе до ще сумніших наслідків. Розберемося чому.

По-перше, сама думка про те, що позитивні емоції — корисні, а негативні — шкідливі, вкрай помилкова. Будь-яке переживання відображає реальність на даний момент. Воно виконує функції, які потрібні для виживання в конкретному середовищі.

По-друге, людська психіка влаштована так, що негатив нікуди не зникає. Ці почуття просто подавлюються. Люди, які не виражають свою злість, приречені постійно бути злими та незадоволеними. Бо вона поступово накопичується.

 

Це відбувається з цілком об’єктивних причин:

  1. Злість — це захисна реакція, яка виникає в той момент, коли відбувається втручання в ваші допустимі границі. Це всього лише сигнал, за допомогою якого зрозуміло, де саме відбулося це втручання.
  2. У цей же момент адреналін потрапляє в кров, мозок починає працювати набагато швидше, напружуються м’язи всього тіла. Так організм створює всі необхідні умови для захисту особистих кордонів.

По-третє, спочатку людина переживає актуальні та дуже сильні емоції, тільки потім менш інтенсивні. Тому якщо не відчувати негатив, то вся енергія витрачається на його подавлювання. В цьому випадку почуття радості, щастя і позитиву притупляються. Звичайно, можна радіти через силу. Але це пряма дорога до депресії.

Із всього вищесказаного випливає однозначний висновок: потрібно переживати весь спектр емоцій. Це запорука емоційного здоров’я. А вибірковість приводить до депресії та емоційних розладів.

І четвертий пункт. Ми не можемо контролювати емоції, а тільки поведінку!!! Помилково думати, що потрібно негайно проявляти агресію, тобто кричати на оточуючих, битися і т.д. Це означає тільки те, що людина не вміє поводитися зі своїми емоціями. Адже ми можемо вибрати різні способи їх вираження. Все залежить від ситуації.

Наприклад, можна в думках висказати слова невдоволення. Це спосіб відчути та прожити злість, не демонструючи роздратування і відкритої агресії. Так буде легше більш м’яко донести до співрозмовника те, що не потрібно так з вами спілкуватися.

Відчувати злість цілком природно. Але такі ситуації варто аналізувати, і запитувати себе: чому так сталося, і як я можу уникнути цього наступного разу в аналогічній ситуації? Може, злість була спровокована надмірними  сподіваннями на інших людей або певні події? Але ж є такі ситуації, на які не можливо вплинути. А неоправданих надій легко можна уникнути, вирішивши задачу самостійно. Такий підхід полегшує життя і допомагає менше злитися і вимагати щось від оточуючих.

 

Комментарии 1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.