Пробудження до Життя…

Май 4, 2018
Автор: BreakFast

 

Травень — час любити життя ! І якщо ви ще під впливом зимових мрій про цвіт та буяння весни — завітайте на  персональну виставку живопису Наталії Найди «З любовю до життя» — на вас очікує пробудження. Пробудження до Життя…

Виставка триватиме з 11 по 31 травня 2018 року. Організатори — Український фонд культури ім. Бориса Олійника ІМО НСХУ за адресою м Київ вул. Липська 16а. Та куратор виставки —Генадій Сарапін.

Українська художниця Наталія Найда-Капуловська, родом із села Озірна Черкаської області, живе і працює в Києві. Художню освіту здобувала у Дніпропетровському театрально-художньому коледжі (викладач Л. Антонюк), Харківській академії дизайну та мистецтва, у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня М.А.Стороженка).

 

«Квітка, усмішка раю»

 

У 2011 р. завершує навчання і захищає диплом «Спогади», в якому застосувала авторську техніку інтерпретації ірреального, ефемерного світу спогадів, які увиразнюються на чорному тлі. Спогади, як плетиво тонких хвилястих, продовгуватих, коротких, прямих та іншої конфігурації мазків, з’являються у просторі картини, ніби у калейдоскопі, фіксуючись і розчиняючись у млі.

 

«Благовіщення» з серії християнські свят

 

Цей дивовижний ефект художниця досягла через синтез імпресіоністичних та експресіоністичних прийомів та технік, підпорядкованих синхронії та дискретному ритму.

Наталія Найда-Капуловська — член художнього об’єднання «Вертикаль». Учасник багатьох Всеукраїнських і зарубіжних виставок (Берлін, Париж, Лондон). Відбулося сім персональних виставок, зокрема, «Магія України» (2014—2015р.) у галереї AUCB у Лондоні, «Благословенна земля твоя Господи…» (2015) та «Життя як дивний сад» (2016) у Музеї книги та друкарства України, «Рідне»у Галереї «Калита Арт–клуб» (2017).

 

«Пасхальний натюрморт»

 

Учасник пленерів у Переяславі, Керчі Седневі, Каневі, Шацькі озера, Гурзуфі,Чернігові, Каунасі(Литва), Батумі (Грузія), Фетхіє (Туреччина) (2000–2017рр.).

У представленій персональній виставці «З любов’ю до життя», Наталія Найда-Капуловська представляє 36 різноформатних живописних творів виконаних протягом 2016-2018 рр., в яких через унікальну оптику художниці сприймати навколишню дійсність, репрезентовано оригінальні за стилістикою та високохудожні за мірою вислову пейзажі, портрети, натюрморти.

 

«Озірянскі далі»

Здавалося б зображення сільської дороги, дерева біля лісової стежки, порослих травою пагорбів, хати, поля тощо, не викликають подиву, але Наталія підійшла до цих мотивів через їх глибинну сутність у полі існування людини та, водночас, через зміну їх стану у часі. Тому можемо бачити різні за настроєм та художнім виразом роботи, які несуть позитивні емоції, умиротворення, насолоду від споглядання.

 

«Мій двір»

 

Автор хотіла долучити глядача пізнання природи через її життєдайність, вічність, чистоту. Ці моменти творчого перетворення дійсності близькі до творчих інтенції імпресіоністів Клода Моне, Гюстава Кайботта, Густава Клімта, Альфреда Сіслея, Огюста Ренуара, Поля Сезана, Каміля Пісарро та інших митців, які вважали універсум виключно проекцією їх почуттів та афектів, це вплинуло на поетику миті у живопису.

 

«Весна»

 

Як говорив Сезанн: «Мить іде і не повертається. Правдиво передати її у живопису! І заради цього забути про все!». Цей тезис став головним для Наталії Найди-Капуловської, яка утверджує його своєю творчістю та численними експериментальними живописними композиціями.

Марина Юр, кандидат мистецтвознавства.

Комментарии 1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.