Подорож у країну Сонця

Апрель 17, 2018
Автор: Break-Fast

Український Фонд культури імені Бориса Олійника презентує персональну виставку Катерини Лемешевої «Подорож у країну Сонця» відкриття якої відбудеться 19 квітня, о 18.30 — у Києві за адресою: вулиця Липська 16\а.

Яскравою постаттю сучасного образотворчого живопису Південної Бессарабії є Катерина Лемешева. Художниця народилася 17 грудня 1985 року в місті Ізмаїл – багатонаціональному регіональному центрі Південної Бессарабії,  колоритного і самобутнього регіону України. З 2008 року художниця стала членом НСХУ, а в 2017 – членом Світової Академії мистецтв (Mondial Art Academia). Цього ж року вона одержала престижну премію «Творча молодь Одещини – 2017» у номінації «Художник року».

Катерина Лемешева отримала освіту в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (2008) та Одеському державному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського (2010). Своїми головними наставниками вона вважає знаних майстрів Бессарабії болгарського походження – Заслужених художників України Петра Чакіра (1931-2012) та Олександра Кару (нар. 1956 р.), які навчили її не тільки віртуозному володінню різними живописним техніками (акварель, масляний живопис, енкаустика), але й особливому, толерантному світосприйняттю, заснованому на повазі до культурних цінностей різних народів, умінні надихатися їх духовними набутками, бачити незвичайне у буденних речах.

 

 

Сюжети творчих композицій Катерини Лемешевої, представлені на персональній виставці «Подорож у країну Сонця», народилися на численних українських і закордонних пленерах, зокрема в Молдові, Болгарії, Сербії, Македонії, Чорногорії .

 

 

Захоплення від південної краси чарівних Балкан, численних подорожей, нових знайомств і естетичних вражень матеріалізувалися на полотнах «Пісня моря», «Сонце в бокалі», «Перлина сонця», «Ранкова кава», «Мандариновий захід сонця», циклах «Дари сонця», «Загадай бажання», картині «Подорож у країну сонця», яка й дала назву всій виставці.

 

Дари Сонця

 

Твори Катерини Лемешевої сповнені естетичної рефлексії, казкової чарівності і несуть неабиякий заряд позитиву. Провідними в її художньому доробку стали мотиви дива, сну, кохання, покровительства ангелів та ангелоподібних істот (берегиня, хоронителька снів, богиня рівноваги, зими тощо). Модель художнього простору її творів насичена архетипами дерева, місяця, птаха, крилатого коня, зимових візерунків, граната, груш.

 

Натюрморт з грушами

 

На полотні «Ранкова кава» смак настою ароматного напою доповнюють  естетичні враження від квітучих дерев, морського пейзажу, перлин, польоту фантастичних білих ластівок. На одній з картин циклу «Дари сонця» бачимо чарівну господиню як уособлення Природи у вбранні з щедрих південних плодів.

 

Ранкова кава

 

На полотнах Катерини Лемешевої константними стали образи груш, витончена конфігурація яких асоціюється з формами жіночого тіла, а їх зваблива гнучкість символізує силу «вічної жіночості», що, за висловом І.В. Гете, керує світом чоловіків та уособлює трансцендентну наснагу, котра підіймає людину у світ вічного творчого життя.

 

Коли зорі сяють з небес

Архетип «вічної жіночості» уособлено в образах замріяної самодостатньої земної жінки («Птах щастя») і такої, що народжується у морській перлині («Біля моря у колисці») та асоціюється з Венерою, античною богинею кохання, звабливою і прекрасною як мрія. Чуттєві образи романтичних жінок представлені у циклі «Замов бажання». Постійним також є мотив кохання, що підносить чоловіка й жінку над земним простором у піднебесся, надихає й змушує відчувати закоханих одним цілим («Білі ластівки на червоному», «Подарую тобі сонце», «Звуки тиші» й ін.).

 

Соняшний берег

 

Виставку доповнюють картини минулих років «Коляда» та «Якось на Різдво», сюжети яких базуються на мотивах зимової казки й очікування чуда. Сповнені романтичної експресії творчі композиції Катерини Лемешевої запрошують поринути у світ фантазії, мрії і кохання, замислитися над питаннями гармонізації жіночого начала, самовдосконалення і духовного розвитку.

 

д.ф.н., проф. Тетяна Шевчук,

мистецтвознавець НСХУ

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.