КіберSPORT: Heroes of the STORM

Июль 28, 2018
Автор: Галина Гоцалюк


Якщо вам менше двадцяти, і ви хоча б раз грали у будь-яку комп’ютерну гру, то, безсумнівно, чули застереження своїх батьків щодо комп’ютерної залежності.

Рідко старше покоління не критикує цього заняття, а ще рідше підтримує своє чадо у кіберспортивних здобутках.

На відміну від  ігор попередніх років, сучасні не тільки приносять масу задоволення, а й допомагають навчитись багатьом речам: аналізу ситуації, командній грі, раціональному мисленню, зібранності, комунікативним навичкам.

Багато людей скаржаться на другу частину назви цього специфічного заняття, а саме – спорт. Чому ж це називають спортом? У класичному розумінні в нашій уяві виникає зовсім інакший асоціативний ряд: футбол, баскетбол, регбі. Одним словом – фізична культура. В англійській мові це слово, з дещо іншим значенням, відоме з Середньовіччя та походить зі старофранцузької, яке означає “шукати розваг, забав”; бувально –“відволікати від роботи”.

Також маємо загальне визначення цього поняття: спорт — організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їхніх фізичних та інтелектуальних здібностей. Саме тому, шахи та бридж теж відносять до спорту, хоча, наприклад, Рада Європи не визнає види діяльності без фізичної складової.

 


Існує декілька вимог, аби той чи інший вид діяльності можна було назвати спортом:

  1. елемент змагання;
  2. не завдавати шкоди живим істотам(тому риболовля – це не спорт);
  3. не використовувати інвентар єдиного виробника;
  4. не мати у правилах значної частки випадковості.

Слово ж кібер означає “залучення, використання комп’ютера, мережі Інтернет”. Отже, підсумувавши всі відомості, бачимо – назва діяльності повністю виправдовує себе.

Щодо жанрів відеоігр, то єдиної класифікації не існує: у різних джерелах гру можуть відносити зовсім до відмінного класу. Аби дійти спільної згоди, у основу розподілу ігор на жанри покладено вид активності: руху, планування і сюжету або спілкування, дії та контролю.

Найбільш розповсюдженою та відомою є  класифікація, згідно з якою виділяють такі основні жанри: екшн, стратегія, рольова гра, симулятор, пригоди.

 

Приклад экшн гри —  гра  MAG

Екшн-ігри  базуються на агресивних діях щодо противників. До них належать шутери — боротьба з противником шляхом стрілянини, файтинги – імітація ближнього бою, лабіринти.

 

Приклад гри стратегії — гра Civilization VI

Стратегія повністю виправдовує свою назву, адже в основі цього жанру лежить вироблення певної стратегії для досягнення мети. Існують покрокові стратегічні ігри та стратегічні ігри в реальному часі. Похідними жанрами  є Tower Defense та MOBA, де головне завдання – захищатись.

 

Приклад ролевої гри — гра Gothic 3

Рольова гра – змога бути бажаним персонажем та діяти відповідно до ролі.

 

Приклад гри симулятора — гра The Sims 4

Щодо симуляторів, то ними загалом є усі   відеоігри. У вужчому значенні це відеоігри, призначені для складання уявлення про дійсність за допомогою відображення певних реальних явищ та властивостей у віртуальному середовищі.

 


Приклад пригодницької гри — гра Uncharted 2: Among Thieves

А під час гри у пригоди, у вас є чудова можливість виявити свою уважність та вирішувати загадки. Особливість таких відеоігор – виявлення кмітливості та сміливості.

Культура кіберспорту набирає популярності загалом: на змагання виділяються мільйони доларів, безліч людей полюбляють “віддавати” величезні суми букмекерським конторам чи навпаки. Тисячі годин тренувань! Так-так, саме тисячі! У середньостатистичного гравця у популярні ігри не менше, аніж три тисячі зіграних годин, то що казати про професійного?

Найбільш популярною серед підлітків вважається гра Dota 2.

 

Скриншот з гри Dota 2


Не потрібно далеко ходити, щоб почути цю назву: вона не сходить з вуст. Проте пропоную розглянути не менш цікаву відеогру, схожу за сюжетом на згадану – HEROES OF THE STORM — Freetoplay гра, випущена 2 червня 2015 року. За жанром – MOBA. Особливість цієї гри полягає у тому, що у ній зібрані персонажі всесвітів, вигаданих Blizzard: Warcraft, Starcraft та ін.  

У HOtS поєднані фентезійні  та науково-фантастичні риси. Суть гри полягає у захисті своєї бази, особливо, найголовнішої споруди – цитаделі та у зруйнуванні ворожої.

 

Скриншот з гри HEROES OF THE STORM


У грі  дві команди по  5 гравців, кожен з них має свою роль: сапорт(допомога), вбивця, танк. Для сапорта найголовніше підтримувати команду, зміцнюючи кожному герою здоров’я та допомагати при вбиствах ворожих персонажів.

 

Персонажі саппорти з гри HEROES OF THE STORM


Танк – поглинач шкоди. Його основне завдання бути “щитом” команди, а не вбивати. Вбивця  завдає якомога більше шкоди.

 

Персонаж танк з гри HEROES OF THE STORM

Без жодної ролі неможлива якісна гра, усе потрібно робити командою. Кожна роль є доповненням іншої — усе це складний механізм. Тому перше, чому нас вчить гра – думати не лише за себе.

На відміну від Доти 2, усі очки досвіду розподіляються рівномірно між гравцями команди, а не особисто кожному, тому командний дух у наведеній грі повинен бути незламним.

Кожен персонаж має свій набір скілів. Під час гри неймовірно важливо думати не тільки за влучення у ворожого гравця, а й за поєднання вашого набору навичок зі здібностями союзників. Наприклад, приголомшення персонажу (stun) буде дієвим при додатковому нападі союзників з використанням шкоди (damage). Важливо продумувати кожен крок, а не просто натискати клавіші у довільному порядку.

Також HEROES OF THE STORM дарує різноманіття ігрових карт, чого не скажеш про  Доту 2. Звичайне знищення цитаделі підкріплюєтья цікавими, знову ж таки КОМАНДНИМИ(!) завданнями: збиранням кристалів чи боєблоків, викликанням зергів чи дракона та ін.

 

Ранги в Heroes of the Storm: від «Бронзового» до «Еліти»

Щоб вийти на новий рівень гри, потрібно брати участь у рейтингових іграх. Така можливість стає доступною лише після досягнення шіснадцятьма героями п’ятого рівня – для цього треба “попотіти” декілька тижнів.

Особливості гри вчать нас приймати рішення, головним чином у напружених моментах, коли це необхідно зробити швидко – тут і зараз! Така навичка, звичайно, має відбиток й у реальному житті: ви не помітите, як станете рішучішими. А обдумувати кожен життєвий крок, аналогічно ігровому чи аналізувати ситуації, хіба не важливо? Отож-бо.

Як сказано вище, гра freetoplay, тобто – безкоштовна, хоча й підтримує транзакції. За реальні гроші ви можете купити кристали чи золоті монети, які можуть витрачатись на скіни персонажів, транспорт та інші косметичні предмети. Ця функція далеко необов’язкова, адже все це ви можете отримати досягаючи нових рівнів. З кожним новим ви отримуєте контейнер, у якому містяться різноманітні цікавинки: рідкісні, епічні, легендарні чи звичайні.

 Розробники щороку прогресують у своїй нелегкій справі. Щоб створити таку гру потрібно прикласти зусиль, об’єднати спеціалістів різних сфер. Ігнорувати могутній “крок уперед” не варто, користуйтесь можливостями! При глибокій зацікавленості ви можете не тільки приємно провести час зі своїми друзями, але й вийти на професійну арену, де гравці заробляють великі гроші та багато подорожують. У цьому випадку важливо не тільки мати потужні ігрові навички, а ще бути стресостійким.  Також слідкуйте за кіберспортивними турнірами! Переглядаючи матчі, ви аналізуєте ігровий процес, поповнюєте свої знання певними нюансами та формуєте свої ідеали. Коротше кажучи, гра може стати вашою роботою!

Як би там не було, у всьому потрібно мати міру. Головне не забувати про реальне життя (особливо про маму, яка свариться як тільки бачить вас за цим заняттям), адже у ньому є речі набагато цінніші! Віртуальний світ створений внаслідок прогресу людини у реальності, а не для руйнування наших особистостей.

Комментарии 1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.