Концерт кельтської музики в Музичному просторі МК

Февраль 6, 2019
Автор: BreakFast

 

Початок лютого – час святкування одного зі старовинних календарних кельтських свят, Імболку — аналог слав`янскої Громниці.

Громніца служить границею між зимою і весною, від чого і друга назва свята Стрітення в простолюдді пояснюють зустріч зими з весною: на Стрітення зима з весною зустрілася; в Стрітення сонце на літо, зима на мороз поворот. А ще це єдиний день взимку, коли може трапитися гроза — можна почути грім та побачити блискавки. Тому серби звуть це свято «Свjетло».

У ірландців — Імболк (Imbolc) або День Бригіти — один з чотирьох основних свят ірландського календаря, що відзначаються серед гельських народів на початку лютого або при перших ознаках весни.

 Київський фолк-гурт «Rún» («Рун» у перекладі з гельської – загадка, таємниця) вивчає та виконує традиційну музику ірландців, шотландців, та інших народів кельтського походження в її сучасному звучанні.

Вивчаючи та наслідуючи автентичну манеру виконання, з використанням традиційних, рідкісних для України музичних інструментів, учасники гурту «Rún» також експериментують з синтезом різних музичних напрямків та стилів. Протягом 17 років свого існування гурт брав участь у численних фестивалях, як в Україні, так і поза її межами.

 

 

Музика гурту органічно вписується в різні формати виступів: колектив цілком природньо виглядає у клубах, пабах, камерних та великих залах, а також на відкритих концертних майданчиках.8 лютого в Музичному просторі МК (https://www.facebook.com/musicspacemk/) відбудеться концерт фолк-гурту «Rún» (https://www.facebook.com/runkiev/), одного з найяскравіших представників стилю contemporary Celtic в Україні.

На концерті «Rún» запропонує слухачам оновлену музичну програму. На публіку чекають авторські обробки традиційних ірландських, шотландських, бретонських та галісійських мелодій, різноманітні музичні цікавинки та кілька прем’єр плюс, як завжди, універсальний позитивний заряд кельтської музики.

Склад гурту:

Андрій Яковенко – флейти, мандоліна, бузукі, боуран
Микола Іванов – альт, гайта, мандоліна, скрипка
Сергій Каденко – гітара, клавішні

У концерті беруть участь:

Антоніна Вінник – вокал
Наталія Скрябіна – вокал

*До уваги танцюристів – для танців є дуже невеличкий простір під сценою та збоку від неї.

Квитки можна придбати онлайн, перейшовши за посиланням (https://runmk080219.ticketforevent.com), або в день заходу на вході в Музичний простір МК.

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.