Результати Десятого конкурсного відбору кінопроектів

Июнь 30, 2017
Автор: Break-Fast

У період з 19 по 23 червня 2017-го року Державним агентством України з питань кіно було проведено другий етап Десятого конкурсного відбору  кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів.

Конкурс було проведено відповідно до Порядку, затвердженого Міністерством культури України.

Десятий конкурсний відбір відзначився рекордною кількістю кінопроектів, що претендували на державне фінансування. Під час першого етапу членами Експертної комісії були опрацьовані 289 кінопроектів.

З них тільки 164 були допущені до другого етапу, який відбувався у форматі відкритих пітчингів.

2 учасника відмовилися від подальшої участі.

Завдяки прямій трансляції в мережі Інтернет процедуру проведення пітчингів мав змогу побачити кожен охочий.

За результатами пітчингів, Експертна комісія з питань кінематографії 29 червня цього року затвердила узагальнений рейтинговий перелік кінопроектів, що претендують на включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2017/2018 рр. На підставі вказаного переліку експерти рекомендували Державному агентству України з питань кіно здійснити формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2017/2018 рр, включивши до неї кінопроекти, які отримали середню оцінку не менше 37 балів – це 78 кінопроектів.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Якщо говорити про кількість поданих кінопроектів, то цей конкурсний відбір став для нас безпрецедентним, адже заявок було подано майже вдвічі більше, ніж попереднього разу. Нам знадобилися 5 днів, щоб тільки заслухати і обговорити всі презентації, Експертна комісія працювала з 9 ранку до 9 вечора. Але вразила не тільки кількість, а й висока якість представлених проектів».

До вашої уваги — підсумковий протокол другого етапу Десятого конкурсного відбору кінопроектів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів 2017-2018 рр.

 Відповідно до Порядку конкурсного відбору кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, затвердженого наказом Міністерства культури України від 26.04.2011 № 30 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2011 за № 687/19425 зі змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства культури України від 12 жовтня 2015 року № 800, Експертною комісією з питань кінематографії з 19 по 23 червня 2017 року проведено другий етап  Десятого конкурсного відбору кінопроектів.

Під час проведення другого етапу конкурсного відбору виробники проектів «Посланник» ПП «Кіностудія Інтерфільм» та «Світ без ідей. Історія Паризької комуни» ПП «Інспірейшн філмз» відмовились від подальшої участі у конкурсному відборі і не представляли проекти Експертній комісії.

У форматі відкритих пітчингів (презентації кінопроектів) Експертною комісією з питань кінематографії розглянуто 162 кінопроекти, з них у сесії:

—     ігрові повнометражні національні (широка глядацька аудиторія) – 14;

—     ігрові повнометражні ко-продукційні (широка глядацька аудиторія) – 10;

—     ігрові повнометражні національні (авторське кіно) – 6;

—     ігрові повнометражні ко-продукційні (авторське кіно) – 10;

—     ігрові дитячі – 8;

—     анімаційні короткометражні – 12;

—     анімаційні повнометражні – 3;

—     неігрові – 41;

—     неігрові ко-продукційні – 12;

—     дебютні ігрові –27;

—     ігрові тематичні (про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції) – 8;

—    неігрові тематичні (про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції) – 7;

—     ігрові тематичні (до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні) – 2;

—     неігрові тематичні (до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні) – 1;

—    ігрові тематичні (велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору) – 1.

За результатами пітчингів, на підставі висновків експертної оцінки презентованих кінопроектів та за підсумками обрахування виставлених експертами балів, Експертна комісія з питань кінематографії:

—      затверджує узагальнений рейтинговий перелік кінопроектів, що претендують на включення до Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2017-2018 роки;

—      рекомендує:

1) Державному агентству України з питань кіно відповідно до затвердженого рейтингового переліку кінопроектів, включити в Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2017-2018 роки кінопроекти, які отримали середню оцінку не менше ніж 37 балів включно;

2) Для отримання державного фінансування продюсерам короткометражних і повнометражних проектів у сесії «дебютні ігрові» скоротити кошторисну вартість фільмів до одного і десяти мільйонів гривень відповідно за рахунок бюджетних коштів;

3) Проекти з наступного переліку рекомендувати для включення до програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2017-2018 роки за умов істотного зменшення бюджету перед підписанням контракту, що буде додатково погоджено Експертною комісією з питань кінематографії:

  • «Gareth Jones (Гарет Джонс)», ТОВ «Студія «Кінороб»;
  • «ANNE DE KIEV (Анна Ярославна)», ТОВ «Студія «Кінороб»;
  • «Андрій Сулейман», ТОВ «Табор»;
  • «Викрадення диявола», ТОВ «Гарнет Інтернешнл Медіа Груп»;
  • «Гувернер», ТОВ «Гарнет Інтернешнл Медіа Груп»;
  • «Гідра», ТОВ «МПЦ «ФОР-ПОСТ»;
  • «Довбуш», ТОВ «Пронто Фільм»;
  • «Довіра», ТОВ «Ессе продакшн хаус»;
  • «З України до Голлівуду», ТОВ «Фреш Продакшн Ю Ей»;
  • «Земля Івана», ПП «Кінокомпанія «МАГІКА-ФІЛЬМ»;
  • «Кохання», ТОВ «Т.Т.М.»;
  • «Лобановський, Блохін і інші в неслужбових звітах майора КДБ», ПП «К-Медіа Плюс»;
  • «Одержимість», ТОВ «70 ММ»;
  • «Операція «Грубешів», ТОВ «АС «УМ-ГРУП»;
  • «Останній крок», ТОВ «ІСТ ВЕСТ ПРОДАКШН»;
  • «Птах душі», ТОВ «АС «УМ-ГРУП»;
  • «Спадок брехні», ТОВ «ТОЙ»;
  • «Терикони», ТОВ «ІнсайтМедіа»;
  • «Тільки Диво», ТОВ «Кінокомпанія Казка Продакшн»;
  • «У-777. Перемога над смертю», ТОВ «Три-я-да продакшн»;
  • «Ульяненко: без цензури», ТОВ «Директорія кіно».

 

4) Проект «Давид — свято довжиною в життя» ТОВ «Кіностудія «Кінематографіст» рекомендувати для включення до програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2017-2018 роки після збільшення хронометражу фільму до 52 хвилин без зміни очікуваної суми державної підтримки.

 

 

Breakfast запрошує усіх — і переможців відобру, і тих, хто не потрапив до очікуванного списку — висловловити свої думки, враження, пропозицій та побажання — на сторінках нашого видання. Адже звичайний перелік назв повинен стати персоніфікованим та оприлюдненим тими особистостями, які його створили.

Для того, щоб ми зробили з вами інтерв’ю — пишіть на адресу info@break-fast.com.ua 

з позначкою в темі листа — «кіно інтерв’ю»

З повагою та найкращими побажаннями у співпраці, редакція Breakfast

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.