В чому ціль громадської організації?

Август 6, 2018
Автор: Наталя Петрів

 

В наш час такі поняття  як «громадська організація» та громадська діяльність» вже стали загальновідомими.

Громадська діяльність – це участь в організації  цікавих заходів, можливість долучитися до важливих подій, шанс зробити щось потрібне місту і взагалі це круто і весело. Відразу виникає запитання,   якщо це так класно, то чому всі ще не там, чому всі ще не члени громадських формувань? Дуже просто, бо не до кінця розуміють всі можливості, які дає членство в організації. Тож давайте спробуємо розібратися.

Людина, яка якимось чином хоче вирішити проблеми громадськості, свої власні, міста чи банально власного двору, втілити свої ідеї чи амбіції у життя. Куди їй піти? Де взяти підказку, а то і допомогу? В кабінетах чиновників не так вже й часто зустрічають з розпростертими обіймами, а родичі, друзі, знайомі чи просто сусіди не звертають увагу на подібні речі, бо зайняті власним справами. Знайомі такі ситуації? В такому випадку громадська організація може стати місцем однодумців. Навіть якщо не в цій конкретній сфері чи секторі вирішення проблем. Та все ж однодумців, які прагнуть змін, удосконалення як і власного, так і покращення життя суспільства загалом. Вступивши в організацію, кожен її член знайде підтримку, допомогу у втіленні ідеї, вирішенні проблеми або принаймні підказку як або за допомогою чого це зробити.  Мабуть, у вас зразу виникають зустрічні запитання…
Як це працює на рівні міста чи суспільства?

Існує думка про те, щоб тобі допомогли вирішити проблему її потрібно як мінімум озвучити в слух. Це добре працює на рівні особистісних стосунків. В той час на рівні суспільства, міста, влади це рівним чином не має ніякого значення. Бо думка однієї якоїсь там людини часто просто не враховується. Інша річ, коли це думка групи людей, а краще більшості. Тому організація як офіційна установа може написати звернення з підписами до влади чи зробити публічну акцію на підтримку чи протест чогось або когось. Все ж таки думка групи людей має вагомішу роль!!!


В Україні існує близько 70 тис. громадських організацій. Така кількість вражає. Тому виникає питання: в яку саме вступати? Для цього для початку потрібно розібратися, які напрямки діяльності цих структур є взагалі. До них відносяться профспілки, які об’єднують людей за родом їх професійної діяльності. Тобто створюються при трудових колективах або навчальних закладах. Метою їх діяльності є захист прав членів.

 

 

До громадських об’єднань відносяться також благодійні організації. Їх мета – здійснення благодійної діяльності в тих чи інших напрямках.

Найбільш різносторонні – дитячі та молодіжніАдже включають в себе велику кількість видів та напрямів діяльності. Це спортивний, культурний, екологічний, патріотичний, соціальний та ін. Дитячі організації об’єднують людей віком від 6 до 18 років, а молодіжні від 14 до 28 років. Їх члени не тільки мають можливість захистити власні права та принести користь суспільству, а й реалізувати себе як особистості.

 


Тут знову виникає питання: звідки бере початок така діяльність, як давно сформувались такі напрямки громадської роботи, які перспективи в громадських організацій взагалі та настільки актуально займатися громадською діяльністю в рамках сучасного суспільства.

На території України громадські організації існували ще за часів СРСР. Через заборону політичної опозиції їхня діяльність була обмежена лише культурними, соціальними та екологічними напрямами роботи. Наприкінці вісімдесятих та з початку дев’яностих  з’явилися дисидентські правозахисні групи. Вони слідкували за чітким дотриманням Гельсінських угод, а саме їх гуманітарної частини. Тільки згодом Українська Гельсінська Спілка розпочала свою діяльність і як політична організація.

Відома скаутська організація «Пласт» заснована в 1911 р. Метою її діяльності є розвиток дисципліни та самостійності у молоді, а також підготовка до життєвих труднощів. Зараз «Пласт» є однією з найбільших організацій в Україні і має велику кількість осередків в різних містах. Організація активно розвивається та функціонує.

 


Найбільша скаутська організація України


Національна Спілка письменників України, Національна спілка художників України, Спілка Української Молоді та інші історично відомі громадські об’єднання також активно функціонують та розвиваються в рамках сучасного суспільства.

Всеукраїнське об’єднання «Просвіта» було засноване в 1968 році. Основною його метою є формування у людей національної свідомості. Організація активно працює і тепер, об’єднуючи велику кількість патріотично налаштованих громадян.

 

Всеукраїнське об’єднання «Просвіта»


З цього можемо зрозуміти, що розвиток громадського руху свідчить про розвиток суспільства взагалі та є актуальним і сьогодні.

Крім того, більшість організацій осучаснилися та дають можливість отримати  професійний розвиток та хороший старт кар’єри. Серед них відома міжнародна організація AIESEC, яка має свої представництва у 126 країнах світу, в тому числі в 18 містах України. Організація позиціонує себе як «Молодіжний рух лідерів», даючи можливість талановитій молоді проходити міжнародні волонтерські та професійні стажування за кордоном. Так ви зможете отримати реальний практичний досвід в інших країнах. Стажування можна пройти в таких напрямах як викладання, маркетинг, ІТ та в стартапах для молоді, яку цікавить сфера підприємництва.

 

Міжнародна молодіжна організація AIESEC


Також організація керує програмою «Приймаюча сім’я». Кожен бажаючий може прийняти в себе вдома волонтера з будь-якої точки світу.

Це хороша можливість дізнатися про іншу країну, по практикувати англійську, а також показати іноземцеві українську культуру.

Члени організації періодично влаштовують різноманітні конференції та з’їзди, де обмінюються досвідом та ідеями. Організовуються розмовні клуби, куди запрошуються волонтери з інших країн. Так кожен бажаючий може отримати практичний мовний досвід не виїжджаючи за межі України.

І взагалі організація — це круто, це  відчуття того, що ти частина чогось важливого, це відчуття підтримки, відчуття  що ти не один, командного духу, це море позитивних емоцій та вражень. Це якоюсь мірою спосіб життя. Бо той, хто хоча б раз відчув силу та підтримку команди, вже більше не зможе від неї відмовитися.

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.