Археологія автострад

Март 1, 2018
Автор: Break-Fast

 

З 3 березня і до 22 квітня в Національному художньому музеї України експонується виставка «Археологія автострад. Розкопки під час масштабного будівництва доріг біля Кракова» .

Виставка презентує матеріали кількарічних археологічних досліджень, які передували будівництву автостради А4, що з’єднала Краків із польсько-українським кордоном.

Ці дослідження мали величезне значення для польської археології та історії, а колекція знахідок, отримана під час розкопок, стала найбільшою в країні.

Понад 500 артефактів, завдяки яким  простежується історія Польщі через віки. І це лише  частина колекції. 

 

 

Окрасою виставки є так званий скарб з Александровичів 800-700 р. до н.е. Археологи натрапили на знахідку уже в перші дні розкопок. Одразу під шаром орної землі вони знайшли сховок, у якому було понад 50 прикрас. Віднайдені браслети, шпильки, підвіски, ґудзики і чоловічий нагрудник походять із віддалених районів Північної та Південної Європи. 

На виставці  представлені прикраси, скло, військова амуніція, посуд, знаряддя праці та ритуальні речі. Найдавнішим знахідкам —  більше 15 тисяч років, а найновішим — лише близько сотні років.

Окрасою експозиції є глиняна жіноча фігурка, виготовлена в 5500 році до нашої ери. На сьогодні це найдавніше відоме жіноче зображення на території Польщі.

 

Глиняна жіноча фігурка 5500 р. до н. е.

 

На фотографіях можна побачити найцікавіші місця розкопок: 47 банерів виставки — це запрошення у своєрідну мандрівку автострадою слідами археологічних відкриттів. Вони дають можливість простежити шлях знахідок від моменту виявлення у землі через дослідження і реставрацію аж до експонування у музейній вітрині. Заключним етапом цього ланцюга є комп’ютерна і фотореконструкція людей, прикрас, зброї, а також поховань, будинків, колодязів та гончарних печей у часи їхнього використання — сотні тисяч років тому.

 

Намистини з різкісного у ті часу бурштину (прикраса доби бронзи, 900 р. до н.е). Фото: Роберт Слабоньскі

 

Організатори виставки: НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, Археологічний музей міста Кракова, Краківська група досліджень автострад, Національний художній музей України, ІСОМ. Під патронатом: МЗС та Посольства РП в Україні.

Як налагодити ефективну співпрацю наукових інституцій, органів державної влади та інвесторів задля дослідження і порятунку археологічної спадщини в Україні?

Цьому питанню буде присвячено круглий стіл АРХЕОЛОГІЯ VS ДОРОГИ. НА ПЕРЕХРЕСТІ ІНТЕРЕСІВв якому візьмуть участь українські і польські посадовці, науковці і представники організацій, пов’язаних із будівництвом доріг. Запрошуємо на круглий стіл 2 березня, о 15.30.

 

 

В рамках виставки заплановані також:

круглий стіл з міської археології

лекція головного археолога Тбілісі Михайла Абрамішвілі про грузинський  досвід міської археології 

лекція співкураторки проекту Наталки Войцещук

кураторська екскурсія Наталки Войцещук

Музейний клуб зі співкуратором виставки Альбертом Заставним і дизайнером виставки Мареком Гроссом.

 

 

Музей працює: 
Середа, Четвер, Неділя 10:00-17:00
П’ятниця 12:00-19:00
Субота 11:00-18:00

 

З повагою,

PR-відділ НХМУ

namumuseum@gmail.com

Контактна інформація для запитів ЗМІ: (044) 278 74 54,

(044) 279 85 73

Комментарии 2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.