«Територія розвитку» — унікальний благодійний проект

Август 21, 2018
Автор: Наталя Петрів


В сучасному суспільстві благодійність набуває нових рис. Зараз це поняття включає в себе не лише пожертвування нужденним, а й меценатство, спонсорство, добровільні пожертвування і соціальне інвестування
.

За допомогою нових видів благодійної діяльності вдається вирішити багато соціальних проблем та вдосконалити умови життя.

В попередні століття благодійні функції виконували церкви. Згодом в цей процес включилися меценати. Зараз цю роль беруть на себе приватні особи, корпоративні організації та в основному громадські об’єднання. Ними організовується велика кількість заходів та благодійних проектів. Тому організаціям потрібно творчо та ретельно сформувати свій публічний імідж для популяризації доброчинності як важливої частини розвиненого суспільства.

 


Такий творчий підхід у своїй діяльності застосує громадська організація «Спільними Зусиллями» у місті Дніпро. ГО «Спільними Зусиллями» — молодіжна громадська організація, яка розвивається в спортивному, екологічному, культурному, патріотичному, соціальному та благодійному напрямах. За час її функціонування було організовано ряд успішних акцій, заходів та проектів, які мають як комерційне, так і не комерційне спрямування. Та найвагоміше значення члени організації надають благодійній діяльності та допомозі. Важливим їх здобутком є унікальний благодійний проект «Територія розвитку».

«Територія розвитку» — благодійний проект, створений в форматі освітнього центру під відкритим небом. Це територія неформальної освіти. В його рамках організовуються різноманітні майстер-класи, тренінги та семінари, творчі гуртки, психологічні групи, спортивні заняття, літературні та музичні зустрічі та ще багато іншого. Проект створений для розвитку жителів і гостей міста Дніпро, для популяризації цікавих та актуальних «послуг» і благодійності в цілому. Подяка за участь для гостей складає благодійний внесок до серця (донейшн). Всі зібрані кошти передаються в дитячі будинки, на допомогу важкохворим та іншим нужденним.

 


Унікальність проекту в тому, що це не просто окремий благодійний захід, а цілий масштабний проект. В його рамках можна не тільки надати благодійну допомогу, а й отримати цінний досвід для себе як особистості. Це також гарна можливість для тренерів, спікерів і майстрів заявити про себе, отримати досвід роботи з групою, зацікавити клієнтів і просто зробити добру справу.

 

 

Щоб краще зрозуміти суть проекту та дізнатися, що надихає та мотивує його організаторів на таку масштабну благодійну діяльність, ми поспілкувалися з головою організації Оксаною Сулім.

 


Оксана – молода мама, активна громадська діячка та просто хороша людина,  яка щиро та віддано керує благодійними заходами та проектами в місті Дніпро.

 

Оксано, як виникла ідея створення такого масштабного проекту та з якими труднощами зустрілися під час організації?

 

Ідея виникла ще рік тому. Я стала мамою. Почалось нове життя. Стало не можливо бути активним волонтером та організовувати акції. Як і всі молоді матусі, я зіткнулася з питанням самореалізації жінки в декреті. Всіх мам хвилює питання «Куди піти з дитиною крім дитячих майданчиків?». Тоді і виникла ідея створення простору для сімей з дітьми, де б проводились різноманітні заходи з розвитку, і куди б можна було брати дитину. Тому весною 2017 року ми відкрили простір для батьків з дітьми.

 


Труднощів було море. Команда ніяк не збиралась. Була маса нюансів щодо оренди приміщення, його облаштування, залучення тренерів і т.д. Було витрачено багато коштів та сил. Але в результаті в середині літа ми закрили простір.

 

Майже рік я думала, як би переробити проект так, що б не втрачати, але по максимуму зробити його корисним для людей. Тоді і прийшла ідея влаштувати простір розвитку просто неба, але вже не з таким великим акцентом на мам з дітьми, а для всіх охочих.

Після проведення першого заходу почала збиратись команда, пізніше з‘явились і партнери, які погодились надавати приміщення, зацікавились тренери.

Проект було успішно запущено!!! На даний момент не вистачає лише постійної підтримки ЗМІ. Але ми над цим працюємо, бо  хочеться більш масштабних результатів.

 

Така масштабна діяльність потребує багато сил. Тут без натхнення та правильно мотивації не обійтися. Що надихнуло та продовжує надихати зараз?

Усвідомлення того, що ти робиш добру справу, також гарні відгуки та неймовірна цікавість до проекту. Адже наші заходи — унікальна можливість для розвитку для всіх бажаючих, в тому числі для членів команди.

 

Як давно функціонує проект та наскільки систематично організовуються заходи в його рамках?

Перший захід ми провели вкінці травня 2018. Він був пробний. Далі ми працювали над продовженням, збирали команду. З середини липня проект було запущено офіційно. Ми дали прес конференцію, залучили партнерів і, як і планували, кожного тижня організовуємо новий цікавий захід. Графік розписаний до кінця літа, а на вересень вже є бажаючі тренери та складається новий розклад.

Хто є вашими спікерами та тренерами? Та хто в основному відвідує заходи? Це обертається в рамках якоїсь конкретної вікової та соціальної групи?

Наші спікери — тренери з різних галузей, неймовірно цікаві люди. Вже маємо постійного тренера-партнера. Вячеслав Поляков — майстер акторського, ораторського, письменницького мистецтв, засновник студії «Кіно та телебачення», представник ГО «Територія закону». Для тренера це гарна нагода заявити про себе та свою діяльність. Заходи відвідують усі охочі без обмежень у кількості і у віці. Наприклад, на МК з ораторського мистецтва були і люди похилого віку, і студенти, і сімейні пари.

Як ви залучаєте спікерів та тренерів ?

Вони самі до нас звертаються. Вже є список на вересень. Також плануємо створити форму для реєстрації. У команді є відповідальна людина, яка спілкується з тренерами та спікерами і запрошує найцікавіших виступити. Спілкування в основному проходить у соціальних мережах.

Розкажіть детальніше про системність та графік проведення заходів в рамках проекту?

Графік є. До кінця літа кожного тижня проводитиметься один майстер-клас щотижня. З вересня плануємо декілька МК на тиждень.

Які ще є плани на майбутнє в рамках цього проекту?

Планів вдосталь. Хочемо виділити кошти і купити «інвентар» для більшого комфорту учасників та особливо дітей. Плануємо творчий вечір. І, звичайно, масу цікавих заходів, зустрічей та можливостей для розвитку.

Мабуть, важко було спочатку зорієнтуватися: як, де та з ким організовувати, кого запрошувати, як поширювати інформацію. Чий досвід вивчали перед створенням такого масштабного проекту?

Спиралися лише на свій власний з попередньою «Територією» та іншими акціями.

Тобто це для вас не перший досвід реалізації благодійних проектів?

Такий масштабний перший. Раніше ми лише влаштовували акції на допомогу армії та переселенцям, підтримували поранених, відвідували дитячі центри соціальної реабілітації, збирали речі для нужденних. Із досягнень нашої організації можу виділити відкриття волонтерської групи «СПЗ» у школі.

Можливо, в подальшому плануються ще якісь цікаві благодійні проекти крім «Території розвитку?

Поки це творчій вечір у рамках «Території». Крім цього також постійний збір речей для нужденних. Хочемо сформувати групу волонтерів для відвідування дитячих закладів.

Як ви вважаєте, який цінний досвід дають такі благодійні проекти для громадської організації ?

По-перше, це активна робота в команді. Далі — спілкування з ЗМІ, і найважливіше — залучення громадян до доброї справи.

Що, на вашу думку, можна було зробити по іншому. Яких помилок радите уникати тим, хто тільки розпочинає схожу діяльність?

Перше на що потрібно зробити акцент — гарна зацікавлена команда та розподілення обов‘язків. Коли ми відкривали першу «Територію», то як раз у цьому питанні була велика прогалина. Ідеально було б заохочувати активних членів «подякою», але поки в нас це лише в думках.

Як ви вважаєте, що відрізняє ваш проект від інших? В чому його унікальність?

Є декілька схожих проектів, але всі вони мають комерційні інтереси, на відміну від нашого.
Наш проект виконує три основних місії:
1) Унікальна можливість для жителів міста спробувати щось нове, обрати цікаве заняття по душі, гарно і з користю провести час.
2) Прекрасна можливість для тренерів заявити про себе.
3) Благодійний збір коштів на допомогу хворим дітям. Унікальність в тому, що усі заходи є безкоштовними, кошти вносять лише за бажанням у формі донейшну. Ми працюємо регулярно і запрошуємо усіх охочих. Наша цільова аудиторія — реально усі, хто хоче розвиватись. Дітей можна брати з собою з найменшого віку.

Можете перечислити, які вже заходи та майстер-класи було організовано? Та кому вдалося допомогти на зібрані кошти?

Провели заняття з йоги, тренінг «Прив’язаність – основа успішного батьківства», зустріч з обміну досвідом з анскульного дистанційного навчання, майстер-клас з ораторського мистецтва, майстер-клас «Як вміло себе презентувати», «Давайте заробляти письменницькою майстерністю», лекція «Ранній розвиток дітей. Що важливо?».


Коштів зібрано поки не багато. Вже знаємо, кому буде передана перша допомога, але плануємо перерахування на початок вересня. Поки не маємо власного рахунку. Як тільки вирішимо це питання, одразу процес піде. На даний момент гроші зберігаються у скрині. За них несе відповідальність дівчина з нашої команди — Катерина Басурман-Перетятько. Вона мама двох дітей, дружина учасника АТО. Її син особлива дитина, тому вона як ніхто розуміє важливість благодійних внесків.

І на останок, можете поділитися з нашими читачами, що для вас особисто означає благодійність?

Мені завжди хотілося бути корисною, допомагати іншим. Тому благодійність, соціальна справа – це частинка мене, мого життя.

Комментарии 1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

  • furtdsolinopv:

    You could definitely see your enthusiasm within the paintings you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe. Always follow your heart. «What power has law where only money rules.» by Gaius Petronius.