VIVA MEXICO — збирає експонати!

Апрель 2, 2018
Автор: Break-Fast

 

Цієї весни, у травні — в Україні вперше покажуть традиційне мексиканське мистецтво «амате». У виставкових залах Брами Заборовського Національного заповідника «Софія Київська» пройде виставка художнього розпису на мексиканському папірусі. 

З моменту свого заснування Софія Київська була міжнародним центром: в ХІ столітті сюди з’їжджалися з усієї Європи, сьогодні вона притягує весь світ. 

Понад 12 автентичних мексиканських «амате» вже прямують до України. Невдовзі у вас буде змога відчути самобутність мексиканського народу, не від’їжджаючи з країни.

«Наш мексиканський проект шукає меценатів та колекціонерів!» — закликає куратор виставки Ніна Бурневіч

 

 

 

«Запрошуємо підтримати виставку мексиканського мистецтва VIVA MEXICO! Шукаємо компанії, приватних осіб, які можуть та бажають нам допомогти організувати цю подію яскраво, інформативно та незабутньо. Також збираємо експонати. Якщо у Вас є мексиканські сувеніри, що Ви привезли з далеких мандрівок, будемо вдячні, якщо з нами поділитесь на час виставки». 

Одним з учасників та партнерів проекту, котрі забажали підтримати цю культурну місію, став Юрій Полюхович, що надав свою колекцію для презентації в залах Софії Київської.

 

Юрій Полюхович

«Один із моїх проектів — документація індіанських мов, які досі існують у Мексиці та Гватемалі. Спілкуючись із сучасними майя, помітив, що деякі слова, які ми дешифрували в давніх текстах, мають те саме значення, що й значили півтори тисячі років тому. Але в словниках сучасних мов, з тих що нам вдалося прочитати в давніх ієроглфічних текстах, багатьох слів немає. Тобто, як фахівцеві з писемності майя, мені треба сідати з дідусями, бабусями (носіями цих мов) і документувати ті слова, якими вони й досі користуються. Наприклад мова чоль — один із головних проектів, якими я займаюсь.

 

 

Багато мов майя нині на межі зникнення, ще 50-100 років і їх не буде. Завдання мого покоління — задокументувати їх якомога краще.

Це дуже важливо, адже йдеться про збереження світової спадщини людства. Майя — одна із небагатьох цивілізацій, яка залишила після себе велику кількість давніх писемних джерел. Це все просто мусить бути опубліковано у вільному доступі. Сподіваюсь, наша база даних стане корисною для вивчення історії людства і, зокрема, для самих індіанців.

 

 

Чим я можу бути корисним — у фаховій допомозі з питання вивчення цивілізацій доколумбової Америки. Якщо відчую, що у людини є щирий інтерес до теми та потенціал — готовий скеровувати її дослідження. Можу дати поради стосовно наукової діяльності в США. Якщо хтось хоче подорожувати (Мексика, Гватемала, Беліз, Гондурас, Сальвадор) — можемо організувати якусь цікаву подорож чи навіть експедицію.

Я завжди кажу: займайтеся тим унікальним, чим більше ніхто не займається. Не копіюйте інших. В унікальності – перспектива».

 

Куратор виставки Ніна Бурневіч нагадує, що до виставки можна запропонувати:

килими в мексиканському стилі
посуд, меблі
музичні інструменти
книги про Мексику
кактуси (приймемо в подарунок пару горщиків для лотереї)
книги мексиканських письменників іспанською мовою
одяг, тощо…

 

 

Всі експонати повернемо після закінчення проекту, в червні 2018р. (окрім кактусів :))
Будемо вдячні за підтримку». 
З пропозиціями пишіть Лиля Бершова (Lilya Bershova)

Відкриття — 3 травня 2018 року. Вхід — лише по запрошенням (отримати можна у кураторів проекту).

З повагою та пропозиціями співпраці — Ніна Бурневич та Break{Fast} як інформаційний партнер.

 

 

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.