Куди поїхати навесні. Мандрівка по Україні.

Апрель 7, 2017
Автор: Марія Жук

Весна увірвалася в наше життя після затяжної холодної зими. Вже так давно хочеться зняти пуховичок і змінити його на шкіряну куртку, не бігти після роботи відразу додому, а прогулятись по вечірньому весняному місту, випити кави в парку, можливо трохи почитати.

Весняний настрій вимагає діяти: планувати виїхати з друзями на природу, відкрити сезон шашлику, гайнути з палаткою в гори, поїхати на фестиваль чи просто влаштувати собі приємний вік-ендик за містом. Звісно, чудово було б вирушити у якусь мандрівку, адже подорож — це завжди гарна нагода відірватись від буденності та цікаво відпочити.

Камянець-Подільска фортеця

Мені завжди подобались старовинні замки та середньовічні фортеці, які ваблять своїми таємницями. Краса та велич архітектурних споруд зачаровує з першого погляду. Руїни, які мають велику історію, вражають своєю загадковістю.

Відвідуючи якийсь старий замок, відразу починаєш фантазувати і уявляти, як тут жили королі і королеви, як вони прогулювались біля замку у своєму розкішному вбранні або ж як ховались у потаємних кімнатах… Наприклад, Кам’янець-Подільська фортеця (Хмельницька область), одна з найдавніших фортець в Україні, є візиткою старого міста та гордістю тутешніх мешканців, належить до «Семи чудес України».

Ніхто достеменно не знає хто і як побудував Кам’янець-Подільську фортецю, однак існує версія про небесне походження цієї споруди. Коли Осман II зі своїм військом підійшов до міста і поглянувши на замок, запитав у своїх воїнів: «Хто збудував цю фортецю?» Бог побудував – відповіли йому. «Якщо Бог побудував, нехай він і забирає». Сказавши так, він розвернув своє військо.

За офіційною версією фортеця була збудована у другій половині 14 століття і слугувала частиною оборонної системи міста. Будівля розташована на скелястому півострові у каньйоні річки Смотрич. Щоб потрапити до замку слід пройти через Замковий міст, що сполучає фортецю зі старим містом. Фортеця складається з 11 веж, які будувались в різний час, мають своїх засновників, назву та історію.

У дворі замку знаходиться Боргова яма, куди, за часів правління литовських князів Коріатовичів, саджали тих людей, які надто довго не могли чи не хотіли віддавати позичене. Тож, якщо хтось заборгував вам грошей, ви можете уявити його в цій ямі.          

Тунель кохання

Весна – це час любовних пригод. Романтичний вік-енд можна провести не лише у Вероні, місті Ромео та Джульєтти. В Україні є дуже гарне місце для закоханих, — Тунель кохання поблизу селища Клевань, Рівненської області, справжнісіньке диво, залізниця завдовжки 4 кілометри, що поєднує селища Клевань і Оржів.

Існує легенда, що колись один польський інженер, який мешкав у Оржеві закохався у дівчину з Клевані і запропонував прокласти залізницю, щоб мати нагоду частіше бачити кохану.

Насправді ж, за часів радянської влади, залізна дорога вела до військової бази, тому її обсадили дерева для маскування. Згодом дерева та кущі перестали обрізати і таким чином утворився вишуканий лісовий коридор у формі арки. Місцеві кажуть, що це велике кохання двох людей, що перейшло в обійми дерев.

Багато людей з різних куточків України приїжджають до тунелю кохання, бо вірять: якщо стоячи тут, загадати бажання знайти свою другу половинку, воно обов’язково збудеться.

Лише нещодавно тунель став найбільш відвідуваним місцем закоханих мандрівників. Ще кілька років тому про нього ніхто не чув, але тепер це, беззаперечно, одне з найромантичніших місць України.

Закарпатська сакура

Оскільки весна – пора цвітіння, не слід втрачати шанс раз на рік помилуватися заквітчаними садами. В Японії таке дозвілля вже давно перетворилося на сезонну традицію.

Вважається, що цвітіння сакури (японської вишні) – суто японський феномен. Але сьогодні зовсім не потрібно їхати так далеко, щоб помилуватись цим дивом, адже його можна побачити на Закарпатті в місті Ужгород.

Як же в Україні з’явилась японська вишня? Існує легенда, що колись імператор Австрії Франц Йосип II приймав у себе японських посланців, які везли йому квіти сакури у подарунок, але їм довелось зупинитись на нічліг в Мукачеві і вночі їх обікрали. Згідно з архівними даними сакура була завезена до Ужгорода з Відня на початку 20 століття.

Зараз сакура росте майже по всьому місту, але найбільше дерев можна побачити на набережній. Тут знаходиться найбільша алея сакур у Європі. Цвітіння японської вишні триває близько двох тижнів і зазвичай припадає на кінець квітня – початок травня. Саме в цей час у місті проходить музичний фестиваль «Сакура Фест».

В рамках фестивалю проводиться безліч заходів, які можуть зацікавити не лише місцевих, а й туристів. Проводиться традиційна ярмарка «Сонячний напій», де можна скуштувати різні сорти вин, відвідати виставку художньої творчості, концерти, гастрономічні локації, долучитися до велоходу, літературних квестів і звісно ж висаджування сакури.

Орієнтовні дати проведення «Сакура Фест 2017» — 20 квітня- 8 травня.

Як би ви не спланували свою весняну мандрівку, завжди пам’ятайте, що гарний настрій – запорука вдалої подорожі. 

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.