Про старт

Май 23, 2018
Автор: Ася Радько

Діана Руденко: «Я зробила соло-подорожі своєю філософією»

Діана Руденко — соло-мандрівниця з волонтерської організації WWF в Україні. Вже багато років вона мандрує Україною та відвідує різні куточки світу. Для неї мандри — стиль життя. Саме про них Діана вирішила розповісти читачам нашого порталу.

Вперше я поїхала за кордон у 2010-му році, коли вже працювала і мала власні кошти. Вирішила подорожувати Словаччиною, в той час мене цікавили замки та історичні місця. Чому Словаччина? По-перше, близько, схожий менталітет, зрозуміла мова. По-друге, мала вельми скромний бюджет, а Словаччина — недорога країна. Їхала через Ужгород, потім автобусом до Кошице. Жила у скромних готельчиках, по-словацьки «penzion», пересувалася автобусами, у Високі Татри — на поїзді. Поїхала з одним рюкзаком, у подорожах ціную мобільність. Подорож наодинці була свого роду викликом собі: чи зможу? Не тільки змогла, а й зробила соло-подорожі своєю філософією.

 

Про пригоди за кордоном

У Танзанії, у знаменитому національному парку Серенгеті, я жила в наметі. Вночі до табору приходили бородавочники (Пумба з мультику «Король Лев») і обнюхували намети, шукали чого б перекусити. Довелося півночі провести під рохкання улюбленого героя)) до намету недалеко від мене Пумба таки проліз усередину, поки власниці не було на місці.

 

фотографія Діани Руденко

 

Також, син вождя племені Масаїв у Кенії запропонував мені руку й серце, а ще — 15 корів. Корови — основна цінність та майно масаїв, але перспектива життя у низькому будиночку з коров’ячого навозу мене не привабила. Довелося делікатно відмовити, хоча хлопець був радий навіть отримати мій імейл, щоб поїхати до найближчого міста і написати листа.

 

фотографія Діани Руденко

 

А ще, в Абу-Дабі у галереї ісламського мистецтва завдяки тому, що я спілкувалася арабською, мені вдалося виторгувати перський настінний килимок втричі дешевше. Знання — сила. І непогана економія.

 

Плюси та мінуси соло-подорожей

Почну з мінусів. Розраховувати доводиться тільки на себе, тому ти маєш знати принаймні одну іноземну мову, володіти навичками надання першої допомоги та не впадати в паніку. Для дівчат соло-мандрівки можуть бути особливо небезпечними, тому заздалегідь вивчайте країну, куди збираєтеся, її менталітет, релігію та закони. Поважайте культуру місцевих жителів і будьте обачними.

Якщо в Дубаї ви можете вільно прогулятися містом пізно ввечері, то в Африці так ризикувати не варто. Якщо ви любите ділитися враженнями з друзями, вам може стати нудно, але завжди можна познайомитися з такими ж мандрівниками. Так я зустріла немало друзів, із якими підтримую стосунки. Можуть бути серйозні непорозуміння з батьками або партнером. Якщо батьки хвилюються і це зрозуміло, то партнер відчує себе зайвим і це може призвести до краху стосунків. Бувають екстремальні ситуації різного характеру. Найкраще мати при собі копії важливих документів, гроші на картці та телефоні та контакти посольств або консульств України за кордоном.

 

фотографія Діани Руденко

 

Плюсів точно більше 5, але основні, на мою думку, такі:
— вихід із зони комфорту допомагає взяти відповідальність за своє життя на всі 100%. У подорожах наодинці загартовується характер;
— зустрічаєш нових друзів, вивчаєш інші, екзотичні культури, порівнюєш особливості менталітету — це все складає твій неповторний життєвий досвід;
— мабуть, найкраща можливість подивитися на своє життя та пріоритети під іншим кутом. Знаю людей, які після подорожей наодинці прийшли до себе справжніх та змінили роботу. Переоцінка цінностей неминуча, безглуздими здаються забаганки на кшталт нової моделі телефону, коли бачиш, як люди йдуть пішки 10 км, щоб купити питну воду;
— якщо ви інтроверт і втомилися від метушні, можете писати книгу, знімати фільм чи просто насолоджуватися неспішними прогулянками безлюдними пляжами — емоційне перезавантаження гарантоване;
— як не дивно, але соло-подорожі стимулюють підтримувати фізичну форму, особливо якщо ви любите екстремальні поїздки, як я, а також — багато читати про інші країни, вивчати мови, чим не мотивація?

 

фотографія Діани Руденко

 

 

Про знайомства, витрати та ночівлю

Я зустріла свою подругу Енні з Сіднею під час спільної поїздки до Султанату Оман. Вона виявилася позитивною, щирою особистістю із відмінним почуттям гумору. Ми регулярно спілкуємося та пересилаємо одна одній милі подарунки та листівки. Я намагаюся зробити свої мандрівки максимально недорогими, але у випадку з Африкою бюджетними поїздки не назвеш. Моя порада: заздалегідь купуйте квитки, якщо віза не потрібна або візова процедура нескладна. Літайте лоукостерами, де можливо. Іноді літаком подорожувати дешевше, ніж потягом (зазвичай, у Європі), перевірте різні варіанти.

Шукайте недорогі готелі, гест-хаузи, хостели, квартири через booking.comAirbnb.com тощо. Якщо їдете на природу, найкраще жити у наметових містечках — і дешево, і романтично  вони обладнані душовими кабінами, територія охороняється. Можна взяти з собою деякі продукти (консерви, крупи в пакетиках), якщо країна, куди ви збираєтесь, не дешева.

 

фотографія Діани Руденко

 

Про волонтерство в WWF України

Моя мета як волонтера WWF України — налагодити особисті зв’язки з офісами WWF у світі, обмінюватися практиками та створити спільні проекти. Приміром, минулого року я відвідала офіс WWF Кенія у Найробі (звісно, за попередньою домовленістю).

 


фотографія Діани Руденко

 

Це була моя власна ініціатива і керівництво WWF України підтримало цю ідею. Мені влаштували теплий прийом у Найробі, познайомили з командою та основними напрямками діяльності, ми обговорили варіанти співпраці. Звісно, спільні проекти вимагають багато часу та зусиль, але вірю, що все попереду. Обмін досвідом та практиками, особливо з Кенією, де природоохоронний рух вельми потужний та чудове фінансове забезпечення, був би дуже корисним, і нові друзі, що поділяють твої цінності, — завжди круто.

 

Автор: Ася Радько

Фотографії надані Діаною Руденко.

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.