Тайлер Андерсон про відeоблогeрство та Україну in this field

Март 30, 2020
Автор: Ася Радько


Тайлeр Андeрсон
- крeативний блогeр, що робить огляди на нові стрічки і дeколи отримує по шапці від митців за свободу слова. Цeй хлопeць змусить посміхатися кожного, а щe потішить Вашe сeрцe солов’їною. Нeзважаючи на суб’єктивну думку більшості, українською говорити в трeнді. Цe доводить Geek Journal. Олeксій, так-так, Олeксій, а нe Тайлeр, вжe чотири роки займається блогeрською справою і пeвний, що український Youtube йдe вгору. А як починався його шлях - читайтe в нашому матeріалі.

Інтeрв’ю нашого рeдактора Асі Радько. Воно нe змінювалося і відображає справжній дух діалогу.

Ася: Привіт. Одразу перейду на «ТИ». Я рада, що ти погодився дати інтерв’ю нашому виданню. Сподіваюсь, в тебе залишаться приємні емоції. До речі, щодо цього. Мені було трохи страшно, коли я тобі дзвонила. А ти, коли підняв слухавку і усвідомив, що від тебе хочуть – про що подумав в першу чергу? Часто тобі пропонують подібне?

Олeксій: Привіт! Та без проблем, мені ж не 70. Інтерв’ю пропонують не часто, але не бачу приводу для паніки, чи чогось такого. Перша думка була “аби не ляпнути якоїсь херні”.

Ася: Давай поговоримо про тебе. Ну, авжеж, це ж інтерв’ю з тобою. Але я трохи про інше. Давай познайомимо аудиторію з Олексієм, а не Тайлером . Як ти вирішив стати відеоблогером? Чи це була твоя першочергова мета? Якось ти зазначав, що маєш фармацевтичну освіту. Чому вирішив відійти від цієї сфери?

Олeксій: Насправді рішення стати блогером і кинути все ніколи не було. Просто ми з Юліаною (опeратор каналу)вирішили зняти відеоогляд, радше через те, що було нудно. Вона взялась за монтаж, я за сценарій. Так в нас і досі, до речі. Тому це було, та і багато в чому залишається досі, радше хоббі. Ну, а фармацевтом мені не хотілось бути ще з найпершої зміни в аптеці, після того, як зрозумів, що спілкуватись з рандомними людьми про їхні проблеми, мені не подобається. Тож як тільки фріланс почав приносити перші гроші, я якомога швидше звідти звалив. Досі не шкодую ні про що.

Ася: Наскільки розвинений відеоблогінг в нашій країні, на твою думку? Відчуваєш покращення показників за останні роки, а чи ми стоїмо на місці? В чому це проявляється?

Олексій: Ну, особисто я, відчуваю розвиток як в плані приросту аудиторії, так і якості відео. Ми намагаємось віддаватись тому на максимум вже ось 4 роки. Тож не дивно, що наш канал виріс в порівнянні з першими нашими спробами. Не можу говорити за інших, бо ми не проводимо якийсь аналіз. Хтось за 4-5 років не зміг подолати і порогу в 1000 підписників, незважаючи на всі старання. Але загалом, якщо говорити за український ютуб, то ситуація виправляється в хорошу сторону. Особливо, це помітно в тих випадках, коли блогер розуміє, що самої тільки української мови у відео, як такої не достатньо.

 


Ася
: Ти – український блогер, який принципово веде свій канал державною, попри типу «непопулярність». В чому була причина такого вибору? З якими проблемами ти зіштовхнувся на початку, і чи взагалі такі були?

Олeксій: Ми не обирали.. я говорив українською, тож якось питання такого не постало якою мовою говорити. Можливо, виною всьому була моя наївність, абощо. Та і коли ми починали все було не про популярність, а про процес. Нам подобалось робити відео, а перегляди довгий час не грали ролі взагалі. Тож проблем як таких не було, ну крім того, що дуже довго також не могли пробити поріг в 1000 підписників. Єдине що заважало, це тодішня робота в аптеці зі змінами в 15 годин.

Ася: Не страшно критикувати чиїсь роботи? Чи зіштовхувався з якимись неприємними ситуаціями? Що це було?

Олeксій: Навряд комусь повинно бути страшно від того, що він висловлює свою думку. В цьому, власне , і суть наших відео, де звичайний глядач, без будь якої проф. освіти, говорить, що він думає про те чи інше кіно, комікси і тому подібнe. Єдине, що часом режисери чи продюсери сприймають надто серйозно, і переходять до поливання брудом. Але загалом, реакція позитивна, навіть з боку самих творців.

Ася: Коли ти починав свій канал, на ньому з’являлися лише огляди на фільми. Потім ти переключився на серіали. А з недавнього часу ти поглибився в ігровий світ. Як так сталося?

Олeксій: Ну, з часом, набридає займатись ти м самим, тож хочеться якось розширювати список тем. Якщо говорити за ігрові стріми, то це не скільки робота, скільки спосіб релаксації.

 


Ася
: Ти не боїшся заявляти про свою позицію на каналі на рахунок теперішнього керівництва України. В мене є таке питання. Як думаєш, враховуючи нашу ситуацію в країні та некомпетентну владу, яка знищує всі важливі аспекти існування України, який подальший план розвитку українського контенту? В тебе. Зі вчорашнього дня з перевірених джерел ми в курсі про можливість введення правок в «Мовний закон». Що думаєш про це?

Олeксій: Гадаю, що той контент, котрий потребує великих грошей - кіно, театр, книги і тому подібнe, все це звісно постраждає. Вкладати великі гроші в укр контент ніхто не хоче, бо всі звикли йти легшим шляхом. Тож без державної підтримки все це скоріше загнеться. Наш канал не потребує додаткового фінансування з боку держави, тож влада навряд чи зможе на нас вплинути, в цьому плані. Бо, якто кажуть, що мертве вмерти не може. Відміна закону про мову чи поправки в ньому це дорога в нікуди, бо всі навколо включно з самим ху..ом, кажуть про важливість мови. росія, відкрито говорить, що буде захищати російську мову на всій планеті всіма силами. В нас же, чинна влада, не хоче робити цього навіть на власній території. Це позиція, яка приведе до ослаблення нашої державності.

 


Ася
: Знаємо, що ти співпрацював з телеканалом Торонто. Розкажи детальніше, як почалася Ваша співпраця?

Олeксій: Мені написали - я приїхав. Вся історія. Круто, що нас помітили ті люди, якими я надихався на початку свого блогерського шляху. Гештальт закрився)

Ася: В який момент ти зрозумів, що відомий? Було щось особливе?

Олeксій: Я не відчуваю себе відомим…

Ася: Ти впевнена в собі людина, яка говорить про те, що думає. Ти висміюєш владу, критикуєш фільми.. яким чином ти створив того Тайлера Андерсона, прихильниками якого є жителі всієї України? Що тебе надихнуло? Чи маєш власну стратегію успіху в цьому ремеслі? Розкажи про неї.

Олeксій: Духу революціонера, що тіло рве до бою, я теж не відчуваю. Просто кажу, що думаю, от і все. Ім’я взяв, бо маю два улюблених фільми — матрицю, та Бійцівський клуб. Мабуть, я завжди таким був, але воно в мені дрімало. Певно, будь-яке вміння, хай то буде навіть триндіння на камеру треба розвивати. Тож якщо ви подивитесь наші перші відео, то вжахнетесь, але і побачите, що все дається не одразу. Щодо стратегій, то вже до моєї Юліани))

Комментарии 2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.