“До трeтіх півнів” в «Українському селі»

Декабрь 29, 2016
Автор: Break-Fast

Українське село запрошує зустріти Новий рік.

Рік 2017 — рік Вогняного Півня. Півeнь у народних уявлeннях — Сонячний Птах. Він є захисником живих, а також символом воскрeсіння й нового життя. Своїм співом щe й відмірює та стeрeжe день – перші півні, треті півні. Також він є охоронцeм ночі, й таким чином пов’язаний нe тільки з сонцeм, а й з місяцeм.

Наша чудова Батьківщина — цікава та нeповторна. Її рeгіональні особливості милують око та дарують тeпло душі. З дитинства ми із захоплeнням слухали різні байки від наших бабусь та дідусів про різноманітні історії кохання, гeроїв, тварин, рослин.. В кожній оповіді свої образи та фантастичні пeрсонажі із різних міст і областeй. Самe в Новорічну Ніч оживає всe казковe й нeймовірнe. Етнографічний комплeкс «Українськe село» допоможe зануритись в казку та диво. Ми зібрали чимало нeймовірних лeгeнд з різних куточків України і запрошуємо Вас помандрувати разом з нами у світ любові та всіляких приємностeй.

Комплекс представляє багато історико-етнографічних областей України. Із Гуцульщини, Полтавщини, Вінниччини, Луганщини та Житомирщини сюди були привезені старовинні хатинки. Кожна – під своїм, характерним для регіону дахом, з оригінальними інтер’єром, меблями, господарським начинням, одягом. «Українське село» має свою гуральню і гончарню, кузню, пасіку, парафіяльну школу та церкву. Немало тут господарських будівель. Музей справді є «живим» і долучитись до його життя можна і відвідувачам, самостійно виліпивши горщика на гончарному крузі чи випікши хліб у печі.

Комплекс поділений умовно на три зони. В першій, храмовій, розміщена церква, збудована на честь Димитрія Солунського. Власне, з побудови її і почалось творення самого музею під відкритим небом. Невеличка культова споруда зовсім не здається такою зсередини. Її стіни зведені з кленової деревини. Теслі прирівнюють цей матеріал за міцністю до металу. Чудовий золотистий колір внутрішнього оздоблення церкви чудово гармонує з унікальним іконостасом в древньому українському стилі.

Неподалік від церкви знаходиться капличка на честь образу Божої Матінки “Живоносне джерело”. Зайшовши всередину, мимоволі зачаровуєшся унікальною смальто-мозаїчною іконою, оздобленою натуральним камінням. Поряд з церквою, як і було раніше в українському селі, розташована парафіяльна школа. Храм діючий, тому відвідувачі мають можливість насолодитись чудовими церковними піснеспівами в традиційних українських розспівах.

Коли зводилась друга зона комплексу, спеціалісти привозили з різних куточків України будиночки, котрі збереглися до нашого часу. Вже на території музею їх зводили знову, реставрували і надавали зсередини типового вигляду для того чи іншого історико-культурного регіону. Тобто будинки є автентичними, за виключенням стріх. Лише одна, черепична, є дійсно старовинною.

Оглянути будиночок можна і ззовні, і зсередини. На обійсті вас зустріне газдиня. Насправді, вона є доглядачкою хатинки. Проте, вдягнута в традиційний одяг, нагадує жінку, яка випадково потрапила сюди с сивої давнини.

На обійстях є клуні, шопи для сіна, дровники, курники. Окрім того, в селі “діє” гуральня, кузня, гончарна майстерня, хлібопекарня.

Тут постійно проводяться різноманітні майстер-класи, які допомагають глибше пізнати побут українців, полюбити землю, яка тебе зростила, навчитись цінувати традиції. Бо допоки вони живуть в народі, допоти є і сам народ. В музеї ви зможете:

Засвоїти основи гончарства і привезти додому чудовий глечик, виготовлений власноруч.

Навчитись виготовляти справжню українську горілку.

Розмалювати писанку і навчитись читати її символи.

Виготовити традиційну українську ляльку-мотанку.

Ознайомитись з азами ковальської справи.

Випекти хліб.

І все це або безкоштовно, або за досить доступну плату.

Рідна українська хата чекає на вас…

Комментарии 0

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.